05.01.2023

DPF Master Flash Professional PLUS – numer jeden w rankingu maszyn do czyszczenia filtrów DPF. Sprzęt, w który warto zainwestować.

 

­

DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL PLUS marki XTON – urządzenie przeznaczone do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF / FAP / GPF / SCR / EURO5  / EURO6 oraz katalizatorów stosowanych w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, budowlanych oraz rolniczych, które wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami. Zostało zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska naturalnego, intuicyjności, ergonomii oraz maksymalnej skuteczności, przy zachowaniu optymalnych kosztów eksploatacyjnych.

 

1. Certyfikat jakości ISO.

 

Dbamy, o to aby nasze produkty spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Maszyna z serii DPF Master Flash XTON, jako jedyna na rynku produkowana jest w oparciu o najwyższe standardy jakościowe ISO 9001:2015 oraz środowiskowe ISO 14001:2015.

 

2. Czterostopniowy system filtracji.

 

Filtracja zastosowana w DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL PLUS w zakresie 100-3 µm składa się z 4 stopni.

 • 100 µm – siatka filtracyjna mechaniczna wielokrotnego użytku,
 • 20 µm – mata filtracyjna wykonana z włókniny, która umieszczona jest zaraz pod mechanicznym siatkowym filtrem. Jej zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń, które przedostały się przez siatkę.
 • 5 µm – to mechaniczny filtr zamontowany przed pompą zabezpieczający ją przed przedostaniem się większych zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do uszkodzeń.
 • 3 µm – pięć sznurkowych wkładów filtracyjnych umieszczonych w kasecie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu filtracji skuteczność wyłapywania cząstek stałych o średnicy 5 µm i większych wynosi aż 100%, a w przypadku 3 µm jest to 98%.

 

3. Suszenie DPF.

 

Suszenie filtrów DPF odbywa się w 4 stopniach.

 1. Usunięcie nadmiaru wody za pomocą sprężonego powietrza.
 2. Zwiększenie przepływu powietrza poprzez zastosowanie turbiny w celu pozbycia się pozostałych cząsteczek cieczy.
 3. Włączenie grzałki, podgrzanie powietrza do 130oC, odparowanie resztek płynu zalegającego w porach monolitu.
 4. Wyłączenie grzałki, chłodzenie filtra DPF zimnym powietrzem generowanym przez turbinę.

Zastosowanie wieloetapowego procesu zapewnia wysuszenie filtra w 99% i minimalizuję powstawanie osadów wapiennych z wody.

 

4. Pomiar zanieczyszczenia filtra przed i po regeneracji.

 

DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL PLUS posiada system pomiarowy zbliżony do systemu stosowanego w samochodach. Zarówno przed regeneracją jak i po system mierzy różnicę ciśnień przed i za filtrem DPF, które jest  wyrażone w mbar.  Uzyskane parametry drukowane są w postaci raportu z drukarki termicznej zainstalowanej w urządzeniu.  Prawidłowa regeneracja filtra cząstek stałych powinna skutkować dużą różnicą ciśnień. Wysokie wskazania przed i niskie po zakończeniu czyszczenia dają gwarancję przywrócenia drożności filtra.

 

5. Optymalna pojemność zbiornika.

 

Magazyn cieczy w DPF Master Flash Professional PLUS mieści 275 litrów wody. Jest to objętość, która wystarcza na nieprzerwany obieg cieczy w systemie i regenerację nawet największych filtrów DPF.

 

6. Wielkość komory czyszczenia.

 

Komora w DPF MASTER FLASH PROFESSIONAL PLUS o wymiarach 140 x 89 x 107 cm została zaprojektowana tak, aby umożliwić instalację filtrów każdego typu. Szczelne drzwi zapobiegają wydostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz, a zamontowane w nich okna rewizyjne zapewniają świetną widoczność podczas kontroli procesu.

 

7. Zdalna diagnostyka i aktualizacja maszyny.

 

Dzięki zastosowaniu złącza Ethernet oraz specjalnego modułu do komunikacji możemy w łatwy sposób dokonywać aktualizacji oprogramowania układowego lub diagnostyki pracy maszyny, co w znaczący sposób skraca diagnostykę ewentualnej usterki oraz naprawienie jej poprzez system zdalny.

­

8. Aplikacja mobilna.

 

Stworzona specjalnie dla użytkowników DPR MASTER FLASH ROFESSIONAL PLUS aplikacja na urządzenia mobilne (smartphone, tablet) sprawia, że obsługa maszyny staje się jeszcze bardziej intuicyjna i dostosowana do potrzeb wymagających klientów. Umożliwia zdalną kontrolę urządzenia, jego przebiegu, a także pracy pracowników wykonujących regenerację.

 

9.  Automatyzacja procesu.

 

Proces regeneracji przy użyciu urządzenia marki XTON jest zautomatyzowany i nie wymaga angażowania dodatkowego pracownika. Pozwala to na wprowadzenie dodatkowej usługi do serwisu bez zwiększania zatrudnienia, a co za tym idzie generowania dodatkowych kosztów.

 

10. Detergent czyszczący DPF CLEANER EXTRA POWER.

 

Czynnik chemiczny do regeneracji filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiczną.

 • Jest wydajny- do regeneracji jednego filtra wystarcza 50 ml detergentu, a 1 litr DPF CLEANER wystarcza nawet na 20 filtrów;
 • Bezpośrednia aplikacja do filtra zapobiega marnowaniu środka. Nie ma obaw że przy bardzo zanieczyszczonym filtrze trzeba będzie zmienić wodę w zbiorniku a z nią czynnik chemiczny w niej rozpuszczony (jak w przypadku konkurencji).
 • Do pełni działania potrzebuje zaledwie 38oC, dzięki czemu znacząco minimalizuje się zużycie energii elektrycznej potrzebnej do pogrzania cieczy.
 • Posiada wyjątkową formułę- dzięki czemu udrażnia zapchane kanały, usuwa zanieczyszczenia z mikro porów wkładu, rozmiękcza skompresowany brud ułatwiając jego płukanie. Odpowiednio dobrana gęstość, lepkość oraz napięcie powierzchniowe sprawia, że płyn wprowadzony do wnętrza filtra wraz z wodą pod odpowiednim ciśnieniem usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia;
 • Jest bezpieczny dla powłoki katalitycznej filtra, nie wypłukuje metali szlachetnych;
 • Posiada odczyn obojętny- zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia, jest bezpieczny dla otoczenia;
 • Jest biodegradowalny- jego specjalny skład chemiczny sprawia, że rozkłada się w 100% nie oddziałując niekorzystnie na środowisko naturalne;
 • Nie ma negatywnego wpływu na instalacje wod.-kan.- nie uszkadza gumowych uszczelnień, nie przyspiesza procesu korozyjnego;
 • Po czyszczeniu oraz suszeniu powłoka filtra odzyskuje swoją fabryczną jakość, nie pozostaje lepka, jak w przypadku innych środków dostępnych na rynku;
 • Podczas maszynowego płukania filtra metodą hydrodynamiczną nie ulega nadmiernemu spienieniu, co korzystnie wpływa na skuteczność czyszczenia oraz prawidłową pracę podzespołów maszyny;
 • Jest bezpieczny dla systemu filtracyjnego urządzenia- cząsteczki pod jego wpływem nie zlepiają się i nie powodują nadmiernego zatykania się filtrów;
 • Posiada inhibitory korozji;
 • Zabezpiecza powłokę filtra- po regeneracji na powierzchni filtra pozostaje cienka warstwa ochronna;
 • Ma neutralny zapach nie wpływa negatywnie na komfort pracy;

 

­

Zalety urządzenia DPF Master Flash Professional PLUS.

 1. Urządzenie jest intuicyjne i funkcjonalne- powstało z myślą o ergonomii i komforcie użytkownika
 2. Posiada wyjątkowy design
 3. Pracuje w obiegu zamkniętym w środowisku mokrym, zanieczyszczenia są izolowane od środowiska naturalnego.
 4. Umożliwia pomiar przepustowości filtra przed i po regeneracji.
 5. Wielostopniowy system filtracji pozwala zmniejszyć częstotliwość wymiany wody.
 6. Odpowiednio dobrane ciśnienie, temperatura wody oraz powietrza pozwalają na najwyższą skuteczność regeneracji i są bezpieczne dla wkładu filtra DPF.
 7. Obsługa urządzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy
 8. Jest wydajne umożliwia pracę serwisu na dwie zmiany.

 

Zalety regeneracji za pomocą DPF Master Flash Professional PLUS .

 1. Przywrócenie fabrycznej sprawności filtra.
 2. Zwiększenie mocy silnika.
 3. Ochrona pozostałych podzespołów jednostki (turbosprężarki oraz układu wtryskowego).
 4. Brak konieczności wypalania sadzy w pojeździe.
 5. Przywrócenie sprawności filtra po nieskutecznym wypalaniu serwisowym.
 6. Gwarancja bezpieczeństwa dla powłoki katalitycznej.
 7. Regeneracja hydrodynamiczna z użyciem urządzenia oraz czynnik marki XTON jest bezpieczna dla człowieka i środowiska
 8. Obniżenie poziomu spalania.

 

Etapy regeneracji DPF. Jak wygląda czyszczenie hydrodynamiczne DPF?

 1. Demontaż filtra.
 2. Rewizja monolitu przy pomocy kamery rewizyjnej.
 3. Wykręcenie/ zaślepienie sond oraz czujników.
 4. Podłączenie węży z użyciem dedykowanych adapterów.
 5. Test przeciwciśnienia/ wydruk.
 6. Aplikacja czynnika chemicznego.
 7. Proces czyszczenia.
 8. Suszenie filtra.
 9. Pomiar zanieczyszczenia filtra po regeneracji na bazie różnicy ciśnień/ wydruk.
 10. Montaż filtra w pojeździe/ adaptacja serwisowa.

 

Tagi: Anglia, aplikacja mobilna, badania okresowe, badania okresowe pojazdów, bank, bdo, budowa filtra, cząsteczki, czyszczenie, diagnostyka pojazdowa, DPF, DPF Master Flash, ekologia, emisja spalin, fap, FAQ, filtr cząstek stałych, halny, HFO, industry 4.0, Internet Rzeczy, k1, katalizator, kickboxing, kontrola, kradzież, Maszyna, mechanik, moc silnika, moment obrotowy, myjka, nagar, obiór odpadów, oczyszczanie spalin, odpady, osprzęt, polisa, pranie dpf, prawo, problem, przemysł 4.0, Regeneracja, Rewolucja przemysłowa, sasza, serwis, serwis samochodowy, silnik, SKP, spaliny, sposób na złodziei, Stacje Kontroli Pojazdów, tuning, turbo, turbosprężarka, ULTRASONIC Master Flash, uszkodzenie, Warszawa, warsztat samochodowy, Wielka Brytania, wspieramy sport, wycięty katalizator, xton, zapchanie, zapchany filtr, złodzieje, zmiany, zwiększenie mocy