BDO w warsztacie samochodowym – co musisz wiedzieć o rejestrze BDO dla serwisów samochodowym?
XTON - maszyny do DPF, myjki kabinowe oraz automatyczne | odbiór odpadów
BDO w warsztacie samochodowym – co musisz wiedzieć o rejestrze BDO dla serwisów samochodowym?
XTON - maszyny do DPF, myjki kabinowe oraz automatyczne | odbiór odpadów
Czytaj więcej
Zmiany na stacjach kontroli pojazdów. Diagnosta wykryje wycięty filtr DPF.
Ministerstwo Infrastruktury rozpoczyna prace nad podwyższeniem cen przeglądów technicznych pojazdów. Może to być nawet dwukrotność obecnych cen. Dodatkowo Stacje Kontroli Pojazdów otrzymają dostęp do nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do badania jakości spalin. Nowe narzędzia pozwolą na wykrycie braku filtra cząstek stałych DPF.
Czytaj więcej
Jak zarabiać na wulkanizacji przez cały rok?
zarabiaj na wulkanizacji cały rok dzięki DPF Master Flash
Czytaj więcej
Czy kupować samochód z usuniętym filtrem DPF?
Decyzja o zakupie samochodu z wyciętym DPF jest kontrowersyjna i wymaga dokładnego przeanalizowania konsekwencji, jakie mogą wyniknąć w przyszłości. DPF jest urządzeniem, które służy do redukcji emisji cząstek stałych w spalinach silnika wysokoprężnego, takiego jak silnik Diesla. Usunięcie DPF jest zazwyczaj przeprowadzane w celu zwiększenia osiągów lub redukcji kosztów związanych z konserwacją filtra.
Czytaj więcej
Rozwój serwisu samochodowego bez ryzyka- wynajem maszyny do DPF
W tym przypadku, skupimy się na wynajmie urządzenia do regeneracji DPF (Diesel Particulate Filter), jako potencjalnym sposobie zarabiania. Regeneracja DPF jest procesem, w którym cząstki stałe i zanieczyszczenia zgromadzone w filtrze cząstek stałych silnika Diesla są usuwane, przywracając jego skuteczność. Wynajem urządzenia do regeneracji DPF może stanowić atrakcyjną usługę dla klientów posiadających pojazdy z silnikami diesla. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w rozwoju warsztatu w oparciu o ten model.
Czytaj więcej
Najlepsza myjka warsztatowa do twojego warsztatu
Czyszczenie elementów stanowi kluczowy etap procesów produkcyjnych i serwisowych w różnych branżach przemysłu. Wybór odpowiedniego rodzaju myjki warsztatowej może wpłynąć na efektywność pracy, koszty oraz jakość końcowego produktu lub usługi. W niniejszym artykule przedstawimy różne rodzaje myjek warsztatowych: ultradźwiękowe, stoły do mycia, parowe i ciśnieniowe, omawiając ich zastosowanie, zalety i wady.
Czytaj więcej
Jaki wpływ na filtr DPF ma biodiesel?
Czytaj więcej
Czy można samodzielnie zregenerować filtr DPF? Regeneracja DPF domowym sposobem.
Czytaj więcej
Leasing a wynajem – czy istnieje idealne rozwiązanie?
Leasing oraz wynajem długoterminowy to aktualnie najpopularniejsze formy finansowania zakupu środków trwałych, takich jak samochody maszyny przemysłowe, rolnicze, budowlane, wyposażenie biura, sprzęt IT oraz medyczny i wiele innych.
Czytaj więcej
Ewolucja czy rewolucja – nowa norma EURO 7
W ostatnim czasie branża motoryzacyjna mierzy się w wieloma przeszkodami, które wpływają niekorzystnie na jej funkcjonowanie. Pandemia koronawirusa, oraz trwająca wojna na Ukrainie, mocno uderzyły w kondycję firm produkujących samochody oraz ich podzespoły. Dodatkowym czynnikiem wymuszającym drastyczne zmiany w obrębie branży motoryzacyjnej, w tym przede wszystkim w systemach oczyszczania spalin, stają się coraz bardziej wyśrubowane wymagania stawiane przez Unię Europejską
Czytaj więcej