Nasz zespół to ludzie młodzi i aktywni, którzy ciężko pracują na sukces ale potrafią również znaleźć czas wolny na realizację swoich pasji.
XTON AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA aktywnie wspiera działalność takich drużyn i kibicuje swoim pracownikom w osiąganiu sukcesów na sportowych arenach. Wspieramy piłkarzy, hokeistów na lodzie a nawet darterów, których sport w ostatnim czasie znajduje coraz większe grono fanów.
Wspieramy ponadto instytucje kulturalne m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Sądecka Jesień Kulturalna to coroczna impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, w której skład wchodzi cykl występów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, teatralnej jak i również komediowej.

Możemy poszczycić się oficjalnym patronatem nad wydarzeniem!

Adam Sroka + Patryk Kielar – zespół rajdowy w RSMP 2022 organizowany przez PZM. Utalentowany zespół startujący w rajdach w kategorii samochodów z napędem na jedną oś.

Ostatnie sukcesy:

  • 🥇 Mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej 2wd,
  • 🥇 Szutrowi Mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej 2wd,
  • 🥇 Mistrzowie Polski w klasie 4,
  • 🥈 Asfaltowi Wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej 2wd.
Logo Łukasza Pławeckiego

Łukasz Pławecki – pochodzący z Nowego Sącza zawodnik, trener, założyciel klubu HALNY i federacji HFO Kickboxing, 6- krotny mistrz świata, 8- krotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata w K1.

logo hfo

Największa federacja kickboxingu w Polsce zajmująca się organizującą profesjonalnych wydarzeń w świecie sportów walki.

Logo klubu sportowego HALNY

Klub sportowy, który swoją działalność rozpoczął 2008 roku na terenie Nowego Sącza. Prowadzi treningi  grupowe sportów walki: KickboxingMMABrazylijskie Jiu-JitsuMuay ThaiBokstreningi dla dziecitreningi dla kobiet oraz na trening prywatny, fitness i cross trening.

Dzięki pasji zaangażowaniu profesjonalnych trenerów posiadających licencje Polskiego Związku Kickboxingu i będących jednocześnie członkami kadry narodowej, Halny buduje w swoich podopiecznych ducha walki i nieustannego dążenia do doskonałości. Stawia na ludzi młodych promując zdrowy, aktywny tryb życia, w treningach mogą już uczestniczyć dzieci w wieku czterech lat.

Logo Sandecja Nowy Sącz

Miejski Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz – klub sportowy z Nowego Sącza powstały w 1910 roku. Nazwa „Sandecja” pochodzi od łacińskiej nazwy Nowego Sącza, która w tym języku brzmi „Nova Civitas Sandecz” oraz nazwy regionu (Sądecczyzny), której łacińska nazwa brzmi „Sandecjana”

Sukcesy
• Mistrz I ligi w sezonie 2016/2017
• Występ w I lidze w sezonie 2009/2010 – 3 miejsce
• Ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 2013/2014
• Dwukrotny występ w II lidze (sezony 1986/87 oraz 1991/92), najwyższe miejsce 16. w sezonie 1986/87 oraz awans do I ligi 05.06.2009r. Po raz pierwszy Sandecję do II ligi wprowadził trener Janusz Iżyński

logo XTON DART TEAM

Wiele osób, wiele osobowości, różne pasje –  łączy nas Dart. Nie liczy się wiek, budowa ciała, płeć oraz kondycja.  Każdy, kto chce zaznać sportowych emocji i adrenaliny w miłym towarzystwie, powinien do nas dołączyć. Nie ważne, czy średnia punktów wynosi 100+, czy poniżej 30. Wsparcie zespołu, emocje i chęć zakończenia lega są najważniejsze. Niskie średnie u nas nie istnieją!

XTON Dart Team to amatorska drużyna darterska. Organizujemy własne turnieje, a także próbujemy swoich sił w zawodach wyższej rangi, gdzie możemy spotkać się z czołowymi zawodnikami w Polsce oraz na świecie. Jesteśmy obecni na turniejach lokalnych, Mistrzostwach Polski, turniejach zagranicznych – Słowacja (Bardejów), a nawet  eliminacjach do Mistrzostw Świata (Czech Open). Rywalizacja z  zawodnikami, którzy są lub byli mistrzami swoich krajów pokazuje, że potrafimy dorównać kroku najlepszym i mieć „lotki kończące”. To dla nas ogromna satysfakcja i dowód  na to, że pomimo amatorskiego charakteru naszej grupy możemy osiągać wyniki porównywalne do tych ze światowych rankingów. Nie ma rzeczy niemożliwych!

Logo MOK Nowy Sącz

MOK w Nowym Sączu jest kontynuatorem działań upowszechniania kultury i sztuki oraz tradycji Domu Kultury Kolejarza. Pod jego egidą działają amatorskie i profesjonalne zespoły artystyczne, kluby oraz koła zainteresowań (m.in. Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego, Zespół Regionalny „Sądeczanie” Teatr NSA, Grupa Teatralna „Cudoki-Szuroki”, Sądecka Orkiestra Symfoniczna oraz młodzieżowe grupy taneczne i wokalne.