Jakie odpady powstają w wyniku regeneracji filtrów DPF? Kody BDO
Klasyfikacja odpadów powstałych podczas regeneracji DPF- kody BDO 13 08 Odpady olejowe nie ujęte w innych grupach 13 05 Odpady z odwadniania olejów w separatorach 150202 materiały filtracyjne filtry olejowe 130507 Zaolejona woda
Jaka jest najlepsza metoda regeneracji DPF?
Najskuteczniejszą jest metoda hydrodynamiczna. Metoda ta opiera się na wprowadzaniu czynnika czyszczącego działającego na granicy faz, do układu filtra cząstek stałych lub katalizatora, wprowadzanie to odbywa się z odpowiednio dobranym ciśnieniem oraz dokładną ilością czynnika (ma to ogromne znaczenie – nieumiejętne przeprowadzanie tych działań może doprowadzić do przesunięcia monolitu, jego ukruszenia uszkodzenia lub zablokowania kanału lub kapilary pomiarowej). Ponadto to, w procesie tym dochodzi do cyklicznego zwiększenia ciśnienia w komorze filtra, odrywającego osłabione w reakcji chemicznej cząstki sadzy i popiołu, wydalając je na zewnątrz.
Ile trwa proces czyszczenia DPF?
Całkowity czas regeneracji filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest uzależniony od rodzaju filtra oraz stopnia zabrudzenia. Proces trwa od 45 minut do 2 godzin. Średni czas wynosi ok 60 minut.
Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne do regeneracji DPF w Master Flash Professional?
Filtry, aktywny czynnik XTON DPF CLEANER, kołnierze i tuby sylikonowe. Wszystkie materiały eksploatacyjne są na bieżąco dostępne w naszej ofercie.
Czy wodę i detergent należy utylizować po regeneracji?
Detergent używany do czyszczenia filtrów DPF jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Filtry zastosowane w maszynie utrzymują wodę w czystości. Utylizować należy zanieczyszczenie powstałe w skutek czyszczenia jak również zużyte filtry, wedle lokalnie obowiązujących przepisów dotyczących ochrony środowiska.
Jak często wlewa się środek czyszczący do DPF do maszyny?
Pojemność zbiornika na wodę (PROFESSIONAL do 210L, PROFESSIONAL PLUS do 330L) Do każdego filtra przed regeneracją dolewamy: - 50 ml koncentratu - filtr z samochodu osobowego - 60-80 ml koncentratu - filtr z samochodu ciężarowego (zależnie od pojemności filtra) Płyn dystrybuowany w 1L koncentratach
Czy suszenie filtra DPF jest konieczne po regeneracji?
Suszenie jest konieczne. Niewysuszony filtr będzie skutkował dymieniem samochodu na biało do momentu całkowitego odparowania.
Ile wynosi temperatura suszenia filtra DPF ?
Temperatura suszenia filtra w urządzeniu DPF Master Flash Professional jest regulowana w zakresie 70-100 ℃, natomiast w urządzeniu DPF Master Flash Professional Plus zakres to 100-130 ℃. Parametry te dają pewność, że ciecz z wnętrza filtra zostanie całkowicie odparowana.
Jak często wymienia się wodę w zbiornikach DPF Master Flash Professional
DPF Master Flash pracuje w obiegu zamkniętym z 4 stopniową filtracją od 5-300 mikronów. Wodę wymienia się w momencie widocznego zabrudzenia, zależnego od: - rodzaju regenerowanych filtrów (DPF/FAP/SCR/KAT) - dodatków Adblue, Eolys - stopnia zanieczyszczenia - pojemności i powierzchni monolitu filtra - częstotliwości wymiany filtracji wody i oczyszczania mechanicznego filtra wstępnego - czy regenerowany filtr jest zalany olejem (np. po awarii turbosprężarki) Od 5 - 50 sztuk zregenerowanych filtrów DPF.
Jaki jest całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF?
Całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF w samochodzie osobowym wynosi ok. 20 PLN w zależności od stopnia zanieczyszczenia filtra. Koszt regeneracji filtrów EURO5 i EURO6 oscyluje w granicy 150-200 PLN.
Co otrzymujemy w zestawie z maszyną DPF Master Flash Professional?
W zestawie z maszyną otrzymujemy
• komplet przyłączy i adapterów do filtrów
• adapter EURO5 i EURO6
• zestaw startowy: aktywny czynnik XTON DPF CLEANER +komplet filtrów
• darmowe szkolenie w siedzibie naszej firmy
• posprzedażowe wsparcie techniczne on-line
Jakie wymagania techniczne trzeba spełnić aby podpiąć urządzenie DPF Master Flash?
Urządzenie do prawidłowego działania wymaga kompresora powietrza i zasilania trójfazowego.
Jaki jest czas dostawy maszyn z seryjnej produkcji?
Standardowy czas oczekiwania na urządzenie wynosi 2-6 tygodni od momentu podpisania umowy. Szczegóły są zawsze omawiane indywidualnie z Klientem.
Jak wyglada gwarancja na urządzenia XTON ?
Standardowa gwarancja producenta na urządzenia XTON wynosi 12 miesięcy. Istnieje możliwość jej rozszerzenia nawet do 48 miesięcy. Opcja ta jest dodatkowo płatna.
Jakie są dostępne formy finansowania?
• gotówka
• kredyt
• atrakcyjny leasing już od 105% (współpracujemy ze wszystkimi towarzystwami leasingowymi w Polsce)
• zaliczka: 10-30% wartości zamówienia płatna po podpisaniu umowy na dostawę
Jakie są możliwości transportu urządzenia ?
• możliwość dostarczenia maszyny przez naszą firmę
• zlecenie transportu zewnętrznej firmie
• odbiór osobisty po wcześniejszej awizacji
Czy w cenie zakupu jest szkolenie z obsługi urządzenia?
Tak, w cenie jest jednodniowe szkolenie w naszej siedzibie (możemy również wysłać technika do Państwa po wcześniejszym ustaleniu warunków)
Czy cena obejmuje zestaw startowy na rozruch maszyny
Tak, każde urządzenie wyposażamy w zestaw startowy. Cena obejmuje kompletny sprzęt, złącza, zakucia oraz czynnik chemiczny i filtry na start.
Czy oferujecie kupującemu wsparcie techniczne po zakupie ?
Tak, w godzinach pracy firmy dostępny jest konsultant techniczny. Godziny pracy dostępne na stronie internetowej www.xton.pl
Czy części zamienne są u Państwa dostępne bez problemu jak z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym
Części dostępne na bieżąco, działamy w branży od 10 lat prowadząc nieprzerwanie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dodam, że nasze maszyny są wyposażone w zdalny system autodiagnostyczny. Możemy również na nasze maszyny wydłużyć okres rozszerzonej opieki gwarancyjnej do 24, 36 lub 48 miesięcy
Ile trwa regeneracja?
Czas regeneracji filtrów cząstek stałych jest uzależniony od kilku czynników. 1. Od rodzaju filtra – czy jest to filtr suchy, czy mokry, 2. Od pojemności filtra – czy mamy do czynienia z filtrem z pojazdu ciężarowego, czy z osobowego, 3. Od stopnia zanieczyszczenia, 4. Od rodzaju zabrudzenia- np. filtr po awarii turbosprężarki wymaga dłuższego czyszczenia. Średni czas regeneracji filtra z samochodu osobowego za pomocą DPF Master Flash Professional PLUS to ok. 15-30 min. (czyszczenie) + 30 min. (suszenie). W przypadku filtrów EURO6 jest to ok. 30-60 min. (czyszczenie) + 30 min. (suszenie), a EURO5 to ok. 90-120 min. (czyszczenie) + 90 min. (suszenie). Nasze najnowsze urządzenie DPF Master Flash EXPERT pozwala na skrócenie czasu suszenia o połowę.
Ile można zarobić na regeneracji filetów DPF?
Samochody osobowe: Średnią cenę usługi: 500 zł; Koszty eksploatacyjne przy regeneracji jednego filtra: 20 zł; Zysk przy obsłudze 1 szt. DPF to 480 zł (bez usługi demontażu i montażu); Regenerując filtry pochodzące z samochodów osobowych, w ciągu 8 godzin pracy można wyczyścić 8-16 filtrów. Twój zysk: 470 x 16 = 7680 zł Miesięcznie: 7680 x 20 = 153 600 zł W przypadku regeneracji filtrów z ciężarówek : Średnia cena usługi to około: 1200 zł Koszty eksploatacyjne: 50 zł Czas regeneracji: 1h - 1,5 h Ilość filtrów zregenerowanych w ciągu jednego dnia : 5-8 szt Twój zysk: 8 x 1150= 9200 zł Miesięcznie: 20 x 9200 = 184 000 zł
Czy czyszcząc filtry za pomocą maszyny DPF Master Flash mogę je uszkodzić?
Regeneracja DPF za pomocą urządzeń marki XTON jest całkowicie bezpieczne dla wkładu filtrującego. Odpowiednio dobrane parametry pozwalają na całkowite pobycie się zanieczyszczeń z kanałów monolitu, bez ingerencji w jego budowę. Ponadto nasz środek czyszczący DPF Cleaner Extra Power dodatkowo zabezpiecza jego powłokę.
Czy mogę wypróbować maszynę przed zakupem?
Oczywiście, zapraszamy do naszej siedziby na prezentację urządzenia, szkolenie teoretyczne i praktyczne. Można przywieźć swój i na nim przeprowadzić regenerację.
Czy urządzenie jest mobilne?
Tak, maszyny DPF Master Flash Professional, DPF Master Flash Professional PLUS oraz DPF Master Flash EXPERT mogą być kontrolowane za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na platformie Google Play oraz App Store. Dzięki temu podgląd pracy maszyny jest możliwy z dowolnego miejsca na ziemi.
Nie jestem mechanikiem? Czy będę potrafił obsługiwać urządzenie do regeneracji filtrów DPF FAP?
Obsługa urządzeń serii DPF Master Flash nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Darmowe szkolenie teoretyczne oraz praktyczne przeprowadzone przez naszych specjalistów w zupełności wystarcza aby rozpocząć działalność regeneracji filtrów cząstek stałych. Nasz dział techniczny służy również wsparciem i rozwiąże każdą wątpliwość
Maszyna