Co to jest filtr DPF?
Filtr cząstek stałych to element układu wydechowego montowany za katalizatorem i ściśle z nim współpracujący. Stanowi obowiązkowe wyposażenie samochodów z silnikiem Diesla od 2006 roku. W autach z motorem benzynowym obowiązek instalowania GPF wprowadzono w 2014 roku, kiedy zaczęły obowiązywać kolejne, surowsze zasady dotyczące emisji spalin (EURO VI). Dowiedz się więcej
Jakie odpady powstają w wyniku regeneracji filtrów DPF? Kody BDO
Klasyfikacja odpadów powstałych podczas regeneracji DPF - kody BDO 13 08 Odpady olejowe nie ujęte w innych grupach 13 05 Odpady z odwadniania olejów w separatorach 150202 materiały filtracyjne filtry olejowe 130507 Zaolejona woda
Jaka jest najlepsza metoda regeneracji DPF?
Metoda hydrodynamiczna wykorzystuje połączenie wody i powietrza pod wysokim ciśnieniem w celu pozbycia się zanieczyszczeń z monolitu filtra. Do jej prawidłowego działania konieczne jest użycie specjalistycznego środka chemicznego, np. DPF Cleaner Extra Power.
Ile trwa proces czyszczenia DPF?
Całkowity czas regeneracji filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest uzależniony od rodzaju filtra oraz stopnia zabrudzenia. Proces trwa od 45 minut do 2 godzin. Średni czas wynosi ok 60 minut.
Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne do regeneracji DPF w Master Flash Professional?
Filtry, aktywny czynnik DPF Cleaner Extra Power, kołnierze i tuby silikonowe. Wszystkie materiały eksploatacyjne są na bieżąco dostępne w naszej ofercie.
Czy wodę i detergent należy utylizować po regeneracji?
Detergent używany do czyszczenia filtrów DPF jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Filtry zastosowane w maszynie utrzymują wodę w czystości. Utylizować należy zanieczyszczenie powstałe wskutek czyszczenia, jak również zużyte filtry. Zasady utylizacji odpadów powstających podczas procesu regeneracji określają lokalne przepisy dotyczące ochrony środowiska.
Jak często wlewa się środek czyszczący do DPF do maszyny?
Pojemność zbiornika na wodę (Professional do 210 L, Professional PLUS do 330 L) Do każdego filtra przed regeneracją dolewamy: • 50 ml koncentratu - filtr z samochodu osobowego •, 60-80 ml koncentratu - filtr z samochodu ciężarowego (zależnie od pojemności filtra) Płyn dystrybuowany w 1 L opakowaniach koncentratu.
Czy suszenie filtra DPF jest konieczne po regeneracji?
Suszenie jest konieczne. Niewysuszony filtr będzie skutkował dymieniem samochodu na biało do momentu całkowitego odparowania.
Ile wynosi temperatura suszenia filtra DPF ?
Temperatura suszenia filtra w urządzeniu DPF Master Flash Professional jest regulowana w zakresie 70-100℃, natomiast w urządzeniu DPF Master Flash Professional PLUS zakres to 100-130℃. Parametry te dają pewność, że ciecz z wnętrza filtra zostanie całkowicie odparowana.
Jak często wymienia się wodę w zbiornikach DPF Master Flash Professional?
DPF Master Flash pracuje w obiegu zamkniętym z 4 stopniową filtracją od 5-300 mikronów. Wodę wymienia się w momencie widocznego zabrudzenia, zależnego od:
• rodzaju regenerowanych filtrów (DPF/FAP/SCR/KAT)
• dodatków Adblue, Eolys
• stopnia zanieczyszczenia
• pojemności i powierzchni monolitu filtra
• częstotliwości wymiany filtracji wody i oczyszczania mechanicznego filtra wstępnego
• czy regenerowany filtr jest zalany olejem (np. po awarii turbosprężarki) Od 5 - 50 sztuk zregenerowanych filtrów DPF.
Jaki jest całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF?
Całkowity koszt regeneracji jednego filtra DPF w samochodzie osobowym wynosi ok. 20 PLN w zależności od stopnia zanieczyszczenia filtra. Koszt regeneracji filtrów EURO5 i EURO6 oscyluje w granicy 150-200 PLN.
Co otrzymujemy w zestawie z maszyną DPF Master Flash Professional?
W zestawie z maszyną otrzymujemy Pakiet Startowy:
• komplet przyłączy i adapterów do filtrów
• adapter EURO5 i EURO6
• zestaw startowy: aktywny czynnik XTON DPF CLEANER +komplet filtrów
• darmowe szkolenie w siedzibie naszej firmy
• posprzedażowe wsparcie techniczne on-line
Jakie wymagania techniczne trzeba spełnić, aby zamontować urządzenie DPF Master Flash?
Urządzenie do prawidłowego działania wymaga kompresora powietrza i zasilania trójfazowego.
Jaki jest czas dostawy maszyn z seryjnej produkcji?
Standardowy czas oczekiwania na urządzenie wynosi 2-8 tygodni od momentu podpisania umowy. Szczegóły są zawsze omawiane indywidualnie z Klientem.
Jak wygląda gwarancja na urządzenia XTON?
Standardowa gwarancja producenta na urządzenia XTON wynosi 12 miesięcy. Istnieje możliwość jej rozszerzenia nawet do 48 miesięcy. Opcja ta jest dodatkowo płatna.
Jakie są dostępne formy finansowania?
• gotówka
• kredyt
• atrakcyjny leasing (współpracujemy ze wszystkimi towarzystwami leasingowymi w Polsce)
XTON Wynajem All Inclusive™
• zaliczka: 10-30% wartości zamówienia płatna po podpisaniu umowy na dostawę
Jakie są możliwości transportu urządzenia?
• możliwość dostarczenia maszyny przez naszą firmę
• zlecenie transportu zewnętrznej firmie
• odbiór osobisty po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru
Czy w cenie zakupu jest szkolenie z obsługi urządzenia?
W cenie zakupu urządzenia dostępne jest bezpłatne szkolenie stacjonarne, w siedzibie XTON, bądź on-line. Obejmuje ono wiedzę z zakresu obsługi urządzenia oraz zagadnień biznesowych związanych z branżą.

Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Klienta po uprzednim ustaleniu terminu oraz za dodatkową opłatą.
Czy cena obejmuje zestaw startowy na rozruch maszyny?
Tak, każde urządzenie wyposażamy w Pakiet Startowy. Cena obejmuje kompletny sprzęt, złącza, zakucia oraz czynnik chemiczny i filtry na start.
Czy oferujecie kupującemu wsparcie techniczne po zakupie?
Tak, w godzinach pracy firmy dostępny jest konsultant techniczny. Godziny pracy oraz kontakt do technika dostępne są pod adresem xton.pl/kontakt
Jaka jest dostępność części zamiennych?
Jako producent urządzeń posiadamy stały dostęp do wszystkich części zamiennych oraz komponentów urządzeń.
Ile trwa regeneracja?
Czas regeneracji filtrów cząstek stałych jest uzależniony od kilku czynników. 1. Od rodzaju filtra – czy jest to filtr suchy, czy mokry, 2. Od pojemności filtra – czy mamy do czynienia z filtrem z pojazdu ciężarowego, czy z osobowego, 3. Od stopnia zanieczyszczenia, 4. Od rodzaju zabrudzenia- np. filtr po awarii turbosprężarki wymaga dłuższego czyszczenia. Średni czas regeneracji filtra z samochodu osobowego za pomocą DPF Master Flash Professional PLUS to ok. 15-30 min. (czyszczenie) + 30 min. (suszenie). W przypadku filtrów EURO6 jest to ok. 30-60 min. (czyszczenie) + 30 min. (suszenie), a EURO5 to ok. 90-120 min. (czyszczenie) + 90 min. (suszenie). Nasze najnowsze urządzenie DPF Master Flash EXPERT pozwala na skrócenie czasu suszenia o połowę.
Ile można zarobić na regeneracji filtrów DPF?
Samochody osobowe: Średnią cenę usługi: 350 PLN; Koszty eksploatacyjne przy regeneracji jednego filtra: 20 PLN; Zysk przy obsłudze 1 szt. DPF to 330 PLN (bez usługi demontażu i montażu); Regenerując filtry pochodzące z samochodów osobowych, w ciągu 8 godzin pracy można wyczyścić 8-16 filtrów. Twój zysk: 330 x 16 = 5280 PLN Miesięcznie: 5280 x 20 = 105 600 PLN W przypadku regeneracji filtrów z ciężarówek : Średnia cena usługi to około: 1200 PLN Koszty eksploatacyjne: 50 PLN Czas regeneracji: 1h - 1,5 h Ilość filtrów zregenerowanych w ciągu jednego dnia : 5-8 szt Twój zysk: 8 x 1150= 9200 PLN Miesięcznie: 20 x 9200 = 184 000 PLN
Czy czyszcząc filtry za pomocą maszyny DPF Master Flash mogę je uszkodzić?
Regeneracja DPF za pomocą urządzeń marki XTON jest całkowicie bezpieczne dla wkładu filtrującego. Odpowiednio dobrane parametry pozwalają na całkowite pobycie się zanieczyszczeń z kanałów monolitu, bez ingerencji w jego budowę. Ponadto nasz środek czyszczący DPF Cleaner Extra Power dodatkowo zabezpiecza jego powłokę.
Czy mogę wypróbować maszynę przed zakupem?
W przypadku chęci obejrzenia maszyny zachęcamy do odwiedzania naszej siedziby, gdzie bezpłatnie można otrzymać szczegóły dotyczące obsługi urządzenia oraz wziąć udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym. Istnieje możliwość wypróbowania urządzeń na własnych filtrach.
Czy można komunikować się z urządzeniem zdalnie?
Tak, maszyny DPF Master Flash Professional, DPF Master Flash Professional PLUS oraz DPF Master Flash EXPERT mogą być kontrolowane za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na platformie Google Play oraz App Store. Dzięki temu podgląd pracy maszyny jest możliwy z dowolnego miejsca na ziemi.
Czy będę potrafił obsługiwać urządzenie do regeneracji filtrów DPF/FAP nie będąc mechanikiem?
Obsługa urządzeń serii DPF Master Flash nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Darmowe szkolenie teoretyczne oraz praktyczne przeprowadzone przez naszych specjalistów w zupełności wystarcza, aby rozpocząć działalność regeneracji filtrów cząstek stałych. Nasz dział techniczny służy również wsparciem i rozwiąże każdą wątpliwość.
Maszyna