Zrównoważony rozwój

Świadomi negatywnego wpływu ludzkiej działalności na kondycję środowiska naturalnego stawiamy na strategie proekologiczne mające na celu poprawę jakości powietrza, wód, gleby oraz ocalenie zagrożonych gatunków.

Z racji tego, iż nasza siedziba mieści się w bardzo malowniczej części Polski- Beskidzie Sądeckim, dobro lasów, rzek oraz jezior ma dla nas ogromne znaczenie.

W działalności naszej firmy stawiamy na Zrównoważony Rozwój. Usprawniamy procesy produkcyjne, promujemy wśród pracowników segregację odpadów, oszczędzanie wody i wiele innych eko rozwiązań, które z pewnością rozpowszechnią poza miejscem pracy.

Dążymy do zielonego ładu.

Zmniejszenie śladu węglowego oraz odbudowa ekosystemów to dla nas priorytet, wiemy, iż wdrażając eko-rozwiązania w naszej firma to kolejny krok do zrównoważonego rozwoju.

 

 

Jak dbamy o planetę?

 

Ekologiczne maszyny DPF Master Flash

Od początku działalności XTON oferta urządzeń od regeneracji DPF wspierała ekologiczne rozwiązanie stosowane w samochodach z silnikiem Diesla oraz od niedawna w samochodach na benzynę, jakim jest filtr cząstek stałych. Jesteśmy zdania, iż filtracja spalin zatrzymująca szkodliwe, rakotwórcze związki to konieczność. Dlatego proponujemy regenerację tego podzespołu, by zapewnić mu prawidłowe działanie oraz zminimalizować koszty, jakie musiałby ponieść właściciel samochodu podczas wymiany filtra DPF na nowy.

DPF Cleaner Extra Power

Najlepszy na rynku środek czyszczący do filtrów cząstek stałych, to kolejny EKO-produkt w naszej ofercie. Dzięki unikatowej formule charakteryzuje się wysoką skutecznością i jest w stu procentach biodegradowalny i nie ma wpływu na ludzkie zdrowie oraz środowisko naturalne.

 

Stawiamy na OZE

Odnawialne źródło energii to dowód na to, iż możemy czerpać wiele korzyści ze środowiska naturalnego nie szkodząc mu. Niedawno dach naszej hali produkcyjnej pokryły panele solarne produkujące energię elektryczną ze słońca, która zaspokaja w dużej mierze zapotrzebowanie  na energię elektryczną zakładu.

Ograniczamy drukowanie

Dzięki elektronicznemu obiegowi faktur oraz innych dokumentów redukujemy zużycie papieru.

E-pojazdy

Naszą flotę wzbogacają bezemisyjne samochody elektryczne.

Segregacja odpadów

Recykling odpadów to podstawa. Kładziemy duży nacisk na selekcję śmieci na terenie firmy. Odpady powstałe podczas produkcji i pakowania oraz te z biur podlegają dokładnej segregacji.

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Kolejne pokolenia będą żyły na takiej ziemi jaką im zostawimy. Dlatego ważne jest krzewienie dobrych postaw. Wspieramy kampanie edukacyjne o tematyce ekologicznej. Mamy nadzieje, że w ten sposób przyczynimy się do wychowania młodych świadomych odpowiedzialności za środowisko.