08.11.2022

Kultura pracy w serwisie samochodowym.

Wszechobecne oleje, smary i płyny to codzienność każdego warsztatu, a co za tym idzie, nie brakuje okazji do ubrudzenia siebie oraz tapicerki auta klienta.

Higiena dłoni to poważny kłopot dla każdego mechanika i choć to ciężkie w realizacji, każdy serwisant powinien mieć czyste ręce ze względów praktycznych oraz wizerunkowych.

Czyszczenie przypadkiem ubrudzonego wnętrza pojazdu to dodatkowe zmartwienie, a przekazanie klientowi faktury z czarnymi odciskami palców nie świadczy dobrze o usługodawcy.

Co zrobić by poprawić komfort w miejscu pracy i nie dać plamy w oczach klienta?

Jedną z najbrudniejszych czynności w serwisie naprawczym jest mycie wymontowanych części z substancji smarujących i nagarów.

Każdy warsztat ma swoje rozwiązanie, jedni myją w tzw. „wiadrze”, inny na stole, jeszcze inni na zewnątrz. Żadna z tych metod nie jest dobra, a może być wręcz niebezpieczna dla człowieka i środowiska. Aby zmyć uporczywe zabrudzenia najczęściej stosuje się rozpuszczalniki, które w kontakcie ze skórą mogą doprowadzić do podrażnień, a powstałe opary do zatrucia. Połowicznym rozwiązaniem jest stosowanie rękawiczek, niestety są one podatne na uszkodzenia, wymagają częstej wymiany, co nie zawsze jest praktykowane, nie wspomnę o zakładaniu maski ochronnej. Z ekologicznego punktu widzenia przedostanie się toksycznych ścieków do gleby bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję roślin oraz zwierząt.

Odpowiedzią na brudny problem są kabinowe myjki wysokociśnieniowe serii Master Cleaner. Dlaczego?

Proces oczyszczania podzespołów odbywa się w zamkniętej komorze, na zewnątrz nie wydostają się brudne ścieki.

Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym zanieczyszczoną ciecz można zlać ze zbiornika w celu odpowiedniej utylizacji.

Do manipulowania elementami służą grube gumowe rękawice chroniące ręce operatora maszyny przed ubrudzeniem. Posiadają chropowatą powierzchnię w miejscu chwytu, co ułatwia utrzymywanie elementów

W myjce nie wykorzystuje się rozpuszczalników, tylko specjalny alkaiczny środek aktywny, dzięki czemu proces jest jeszcze bardziej bezpieczny.

Perforowany stół roboczy zapewnia dobre odprowadzanie zanieczyszczeń do zbiornika

Zastosowany pędzel myjący, dysze natryskowe oraz pistolet sprężonego powietrza ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc i skutecznie wspierają proce czyszczenia.

Myjka kabinowa w serwisie samochodowym to panaceum na wszechobecny brud oraz podniesienie kultury pracy warsztatu. Każdy, kto spróbował pracy z urządzeniem XTON Master Cleaner wie, że to czysta przyjemność, pełen komfort i znacznie lepsze efekty czyszczenia w porównaniu do amatorskich rozwiązań.

 

Tagi: Anglia, aplikacja mobilna, bank, budowa filtra, cząsteczki, czyszczenie, DPF, DPF Master Flash, emisja spalin, fap, FAQ, filtr cząstek stałych, halny, HFO, industry 4.0, Internet Rzeczy, k1, kary, katalizator, kickboxing, kontrola, kradzież, Maszyna, mechanik, moc silnika, moment obrotowy, myjka, nagar, normy emisji spalin, osprzęt, polisa, pomiar, pranie dpf, prawo, problem, przemysł 4.0, Regeneracja, Rewolucja przemysłowa, sasza, silnik, spaliny, sposób na złodziei, tuning, turbo, turbosprężarka, ULTRASONIC Master Flash, uszkodzenie, Warszawa, Wielka Brytania, wspieramy sport, wycięty katalizator, wycinanie, xton, zanieczyszczenia, zapchanie, zapchany filtr, złodzieje, zmiany, zwiększenie mocy