13.02.2023

Jak skutecznie prowadzić marketing serwisu samochodowego?

 

Decydując się na rozpoczęcie biznesu związanego z prowadzeniem warsztatu samochodowego musimy liczyć się z dużą konkurencją, w tym z mocno zakorzenionymi firmami o dużej popularności na rynku lokalnym. Skuteczny marketing od pierwszych dni działalności, a nawet przed jej rozpoczęciem pozwoli Ci skutecznie pozyskiwać nowych klientów i sukcesywnie dążyć do pozycji lidera. Działania marketingowe w przypadku serwisów motoryzacyjnych powinniśmy podzielić na marketing lokalny oraz marketing internetowy.

Identyfikacja wizualna to solidny fundament dla silnej marki warsztatu samochodowego.

 

Zaczynając przygodę z tworzeniem wizualnej strony swojej marki powinieneś przede wszystkim zadbać o jej spójność. Jedna paleta kolorów, korzystanie z wybranych uprzednio czcionek oraz przybranie jednolitej szaty graficznej wszystkich materiałów reklamowych pozwoli zbudować w oczach Twoich klientów profesjonalne i jednogłośnie świadczące o marce Twojego warsztatu skojarzenie, tak ważne w budowaniu pozycji na rynku.

 

Zaprojektuj profesjonalne logo, które odzwierciedla markę Twojego warsztatu.

 

W celu zaprojektowania profesjonalnego logo serwisu możesz skorzystać z generatorów dostępnych w sieci. Większość z najpopularniejszych rozwiązań oferuje możliwość wygenerowania logotypu oraz jego dostosowanie idealnie pod aktualną identyfikację wizualną firmy.

 

Daj o sobie znać w najbliższej okolicy – jak zrobić skuteczną reklamę zewnętrzną?

 

Większość Twoich przyszłych klientów to będą posiadacze pojazdów z okolicznych miejscowości, bądź regionu w którym znajduje się Twoja firma. Z tego względu tak ważne jest, by przekazać im informację o Twoich usługach w pierwszej kolejności. Z tego powodu powinieneś rozważyć wykupienie billboardu przy ruchliwej drodze, umieścić reklamę na tablicy ogłoszeń oraz zainwestować w mocne oznaczenie samego warsztatu. Druk oraz większość formatów analogowej reklamy zewnętrznej wymaga specjalnych umiejętności, z tego względu zalecamy skorzystanie z usług wyspecjalizowanej agencji reklamowej, która pomoże w doborze technik reklamy oraz przygotuje prawidłowo projekt do wymagań firmy poligraficznej, bądź nawet wyprodukuje reklamę w swoim studio.

 

Jak wypromować warsztat samochodowy w sieci?

 

Zbuduj mocną stronę internetową – jak zrobić to tanio i skutecznie?

 

Strona internetowa to niezbędny element marketingu i sprzedaży każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Wraz z biegiem lat trendy w tworzeniu witryn zmieniały się, technologia stawała się coraz bardziej zaawansowana, przez co koszt ich stworzenia stał się znacznym wydatkiem obciążającym budżet nowo powstałych firm.

Czasy się zmieniły diametralnie, przez co prostą stronę internetową możesz stworzyć sam, bez specjalistycznej wiedzy z programowania i grafiki przy użyciu gotowych szablonów wraz z systemem zarządzania treścią, np. WordPress, bądź stworzyć stronę od zera w kreatorze stron internetowych. Dostępność jednych i drugich wydaje się nieskończona, przez co każdy znajdzie idealnie dla siebie pasujące narzędzie.

 

Regularnie publikuj w social mediach – pokaż innym, że jesteś aktywny.

 

Social media to świetny sposób na utrzymanie uwagi obserwujących na działaniach Twojej firmy. Regularnie publikowane treści, np. raz w tygodniu umożliwią Ci zbudowanie grupy zainteresowanych klientów, którzy z chęcią będą korzystać z Twoich usług. Social media to również idealne miejsce na ogłaszanie nowości oraz informowaniu grupy odbiorczej (osób, które są zainteresowane Twoimi usługami) o nowych usługach oraz aktualnych promocjach i wydarzeniach.

 

Buduj pozytywny odbiór firmy poprzez nienaganne opinie w sieci.

 

Osoby zainteresowane powierzeniem swojego samochodu do serwisu będą porównywać oferty różnych lokalnych firm, by wybrać najbardziej rzetelną. Zaufanie i profesjonalizm w oczach klienta zbudujesz pozytywnymi opiniami, które pojawiają się na temat Twojego warsztatu w sieci. Możesz pozyskiwać się na wiele sposobów, m. in. zachęcać do zamieszczenia opinii w zamian za voucher na usługę bądź kupon zniżkowy.

 

Co zrobić, żeby klienci polecali Twój warsztat samochodowy?

 

Jeżeli masz już zbudowaną siatkę klientów, którzy są zadowoleni z usług Twojego serwisu, śmiało możesz wykorzystać ich do pozyskania kolejnych zleceń.

Tagi: Anglia, aplikacja mobilna, bank, budowa filtra, cząsteczki, czyszczenie, DPF, DPF Master Flash, emisja spalin, fap, FAQ, filtr cząstek stałych, halny, HFO, industry 4.0, Internet Rzeczy, k1, kary, katalizator, kickboxing, kontrola, kradzież, Maszyna, mechanik, moc silnika, moment obrotowy, myjka, nagar, normy emisji spalin, osprzęt, polisa, pomiar, pranie dpf, prawo, problem, przemysł 4.0, Regeneracja, Rewolucja przemysłowa, sasza, silnik, spaliny, sposób na złodziei, tuning, turbo, turbosprężarka, ULTRASONIC Master Flash, uszkodzenie, Warszawa, Wielka Brytania, wspieramy sport, wycięty katalizator, wycinanie, xton, zanieczyszczenia, zapchanie, zapchany filtr, złodzieje, zmiany, zwiększenie mocy