06.07.2020

Jak zwiększyć przychody z działalności Twojego warsztatu?

Zanieczyszczony filtr to dość powszechna awaria przy użytkowaniu samochodu. Zdarza się ona zarówno w samochodach z silnikiem diesla, jak i nowszych samochodach z silnikiem benzynowym wyposażonych w katalizator lub filtr GPF. Jazda w trybie miejskim może powodować niedrożność filtra już po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów.
Dotychczasowa praktyka usuwania filtrów jest wykroczeniem, które skutkuje utratą homologacji samochodu oraz negatywnym wynikiem badania technicznego pojazdu. Naruszenie norm emisji spalin może skutkować wysokim mandatem. Przykładowo, w krajach zachodnich mandat wynosi około 1000 Euro.

Wiele serwisów nie świadczy usługi regeneracji i sugeruje klientom zakup nowego filtra lub zamiennika wątpliwej jakości, który często nie odpowiada fabrycznym parametrom producenta. Z kolei zakup nowego, oryginalnego DPF to koszt, w zależności od modelu samochodu osobowego, od 4 000 do nawet 10 0000 zł. W przypadku samochodów ciężarowych te kwoty są wielokrotnie wyższe. Używane filtry można kupić już za około 1500 zł, natomiast ryzykujemy wtedy zakupem uszkodzonego mechanicznie lub niesprawnego podzespołu.

Co zatem robić?

Z pomocą przychodzi hydrodynamiczna metoda regeneracji, która przywraca parametry fabryczne filtra. Tego typu usługa dla samochodów osobowych to inwestycja około 400-600 zł, w zależności od stopnia zanieczyszczenia. W przypadku samochodów ciężarowych kwota ta zdecydowanie przekracza 1000 zł. Trzeba pamiętać także o dodatkowych kosztach demontażu, montażu i adaptacji serwisowej. Finalny koszt takiej usługi oscyluje zatem w granicach 1000-1500 zł dla “osobówki”.
Nacisk na ochronę środowiska, wyśrubowane normy emisji spalin i wysokie kary za usunięcie filtra DPF z samochodu powodują, ze usługi profesjonalnej regeneracji cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów. Posiadanie takiej maszyny zwiększy znacząco przychody serwisu i wpłynie bezpośrednio na podniesienie jego prestiżu i konkurencyjności.

Czym się zajmujemy?

Naszym flagowym produktem są urządzenia z serii DPF Master Flash do czyszczenia filtrów cząstek stałych we wszystkich samochodach oraz maszynach budowlanych i rolniczych, które z powodzeniem funkcjonują w wielu serwisach i stacjach diagnostycznych w Polsce i na świecie.
Portfolio wzbogacają również myjki kabinowe wysokociśnieniowe w wielu wariantach wyposażenia oraz piaskarki ciśnieniowe ze zintegrowanym odpylaczem. Urządzenia te świetnie sprawdzają się w warsztatach samochodowych, stacjach diagnostycznych i serwisach zajmujących się regeneracją podzespołów oraz przemyśle.
Najwyższa jakość wykonania urządzeń, ich funkcjonalność i niezawodność plasuje je w ścisłej europejskiej czołówce.

Nasze urządzenia:

DPF Master Flash Standard to podstawowa maszyna do regeneracji filtrów. Umożliwia ich regenerację w samochodach osobowych i dostawczych. Maszyna ta nie posiada systemu pomiarowego ani zintegrowanego systemu suszenia.

DPF Master Flash Professional to urządzenie komorowe do regeneracji filtrów posiadająca wbudowany system pomiarowy zanieczyszczenia filtra oraz zintegrowany system suszenia. Przeznaczona jest do samochodów osobowych i dostawczych.

DPF Master Flash Professional Plus to flagowy model w naszej ofercie wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Pozwala on na regenerację filtrów DPF/FAP/GPF i katalizatorów we wszystkich rodzajach pojazdów jak samochody osobowe, ciężarowe, pojazdy rolnicze i maszyny budowlane. Posiada zintegrowany system pomiaru zanieczyszczeń, rozszerzony system filtracji oraz zintegrowany system suszenia w temperaturze 120 stopni Celsjusza. Urządzenie wykonane jest w całości z kwasoodpornej stali nierdzewnej.

DPF Master Flash EXPERT to najbardziej zaawansowane urządzenie do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF / FAP / GPF / SCR / EURO5 / EURO6 i katalizatorów, dedykowane do obsługi filtrów z samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych oraz budowlanych. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy komponentów marek: SHNEIDER, EBARA, CALPEDA, WEINTEK, EATON, HAGER, WIELAND, FATEK, LEISTER i SIEMENS oraz przemyślanemu projektowi stanowi najwydajniejszy i najskuteczniejszy produkt na rynku.

DPF Heater Pro Plus to system suszenia filtrów DPF posiadający wbudowaną funkcję pomiaru zanieczyszczeń filtra na zasadzie różnicy ciśnień (analogicznie jak na samochodzie). Jest doskonałym uzupełnieniem maszyny DPF Master Flash.

Master Cleaner MC850 to kabinowa myjka wysokociśnieniowa z podgrzewanym zbiornikiem na ciecz wykonana jest ze stali nierdzewnej. Umożliwia usuwanie ciężkich zabrudzeń ze stali, żelaza i aluminium nie niszcząc powłoki czyszczonego elementu. Występuje w kilku wariantach wyposażenia, np. z koszem obrotowym.

Master Cleaner MC1000 – to urządzenie przemysłowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej AISI 316. Idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia elementów ze stali, żeliwa czy aluminium usuwając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bez ingerencji w powłokę. Do wykorzystania w motoryzacji i przemyśle. Myjka ciśnieniowa ma izolowany termicznie zbiornik na płyn o pojemności 90 litrów.

Master Cleaner MC1500 – Urządzenie przemysłowe ze stali nierdzewnej AISI 304 i kwasoodpornej AISI 316. Idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia elementów ze stali, żeliwa czy aluminium usuwając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bez ingerencji w powłokę. Do wykorzystania motoryzacji i przemyśle. Myjka ciśnieniowa ma zbiornik na płyn izolowany termicznie o pojemności 110 litrów.

XTON Sandblaster to kompaktowe ciśnieniowe urządzenie do piaskowania i szkiełkowania, posiadające unikalny system filtracji i zintegrowany odpylacz. Jego głównymi zaletami są niewielkie wymiary i bardzo cicha praca.

XTON Pouring Master to nowoczesny dystrybutor płynu do spryskiwaczy wykonany ze szlifowanej stali nierdzewnej o pojemności 220 litrów. Wyposażony w panel LCD, system szybkiej wymiany zbiornika z płynem oraz certyfikowany elektroniczny licznik. Dzięki zastosowaniu specjalnego przepływomierza i profesjonalnego pistoletu precyzyjnie odmierza ilość płynu.

Do kogo kierujemy swoją ofertę?

Naszą ofertę kierujemy do serwisów samochodowych, stacji diagnostycznych oraz szeroko pojętego przemysłu. Szczególnie rynek regeneracji filtrów DPF/FAP/GPF oraz innych części samochodowych, takich jak m.in. turbosprężarki, przekładnie kierownicze, zaciski hamulcowe czy koła dwumasowe daje doskonałe możliwości rozwoju biznesu. Oferowane przez nas produkty zwiększają konkurencyjność naszych partnerów biznesowych, generując im dodatkowe przychody.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy nastawieni na rozwój, nieustannie wzbogacamy swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach oraz targach branżowych w Polsce i Europie. Zwiększająca się rozpoznawalność marki XTON sprawia, że nasze maszyny cieszą się dużym zainteresowaniem i są postrzegane jako urządzenia klasy premium.

Jesteśmy polskim producentem, którego wyróżnia innowacyjność, jakość i indywidualne podejście do klienta. Jesteśmy w stanie stworzyć dedykowaną maszynę „uszytą na miarę klienta” spełniając jednocześnie jego najbardziej wymagające oczekiwania.
Współpracujemy z partnerami, którzy są liderami w branży, zapewniając tym samym najwyższą jakość i niezawodność naszych produktów.

Kim jesteśmy?

XTON  jest jednym z europejskich liderów w branży. Od 2011 roku sukcesywnie się rozwija zdobywając nowe rynki i umacniając swoją pozycję w sektorze automatyki przemysłowej w Polsce i na świecie. Zespół tworzą młodzi, doskonale wykształceni i nastawieni na sukces ludzie, dla których praca jest pasją i przyjemnością.

Odpowiadając na oczekiwania i wymagania rynku motoryzacyjnego projektujemy, budujemy i sprzedajemy urządzenia, dzięki którym serwisy samochodowe mogą wznieść się na wyższy poziom działania i znacznie zwiększyć swoje przychody.

 

Tagi: Anglia, aplikacja mobilna, badania okresowe, badania okresowe pojazdów, bank, bdo, budowa filtra, cząsteczki, czyszczenie, diagnostyka pojazdowa, DPF, DPF Master Flash, emisja spalin, fap, FAQ, filtr cząstek stałych, halny, HFO, industry 4.0, Internet Rzeczy, k1, katalizator, kickboxing, kontrola, kradzież, Maszyna, mechanik, moc silnika, moment obrotowy, myjka, nagar, obiór odpadów, odpady, osprzęt, polisa, pranie dpf, prawo, problem, przemysł 4.0, Regeneracja, Rewolucja przemysłowa, sasza, serwis samochodowy, silnik, SKP, spaliny, sposób na złodziei, Stacje Kontroli Pojazdów, tuning, turbo, turbosprężarka, ULTRASONIC Master Flash, uszkodzenie, Warszawa, warsztat samochodowy, Wielka Brytania, wspieramy sport, wycięty katalizator, xton, zapchanie, zapchany filtr, złodzieje, zmiany, zwiększenie mocy