Mechanika cieczy, czyli technologia XTON oparta na wykorzystaniu potencjału hydrodynamiki
W procesie regeneracji urządzeniem DPF Master Flash wprowadza się do wnętrza filtra cząstek stałych wodę oraz powietrze pod wysokim ciśnieniem. Siły działające na cząsteczki wody wywołują zjawisko ruchu turbulentnego, w którym cząstki płynu przemieszczają się po torach kolizyjnych, często kolistych (wirowych). Wykonują one zarówno ruch postępowy, jak i wsteczny, co doprowadza do ich zderzania się i zmieszania.
Kolejnym zjawiskiem jakie następuje w trakcie procesu czyszczenia DPF jest kawitacja, czyli gwałtownej zmiany stanu cieczy z fazy ciekłej w fazę gazową w wyniku różnicy ciśnienia.
Dzięki tym zabiegom ciecz bez problemu pokonuje zatkane, wąskie kanały wkładu filtracyjnego wypłukując z niego wszystkie zanieczyszczenia, nawet te zagnieżdżone w mikro porach chropowatej powierzchni.
W celu zwiększenia skuteczności regeneracji stosujemy aktywny czynnik myjący DPF CLEANER EXTRA POWER, który dzięki swojej unikatowej formule rozmiękcza zalegające złogi sadzy, popiołu, pyłu oraz innych szkodliwych substancji, a dodatkowo łączy się z cząstkami nagarów ułatwiając ich usunięcie. Dzieje się to za sprawą odpowiednio dobranej gęstości i lepkości, które zmniejszają napięcie powierzchniowe cieczy, co korzystnie wpływa na mieszanie się płynu z zanieczyszczeniami.
Proces regeneracji za pomocą urządzeń z serii DPF Master Flash.
- Podłączenie filtra do urządzenia.
- Uruchomienie testu przepustowości.
- Odłączenie filtra od aparatury sprzętu.
- Aplikacja środka chemicznego XTON DPF CLEANER EXTRA POWER.
- Ponowne podłączenie filtra do maszyny.
- Rozpoczęcie procesu czyszczenia.
- Suszenie.
- Końcowy test przeciwciśnienia.
- Wydruk parametrów filtra.